Postet nga: dhurata hoxha

Auditori nuk gjen dëshmi për shërbimet e konsulencës që i pagoi Ministria e Integrimit Evropian

Zyra Kombëtare e Auditorit në raportin për vitin 2019 për Ministrinë e Integrimit Evropian , nuk ka hasur në specifika që dëshmojnë se janë pranuar shërbimet e ...

Viola Von Cramon reagon pas padisë së PDK-së ndaj BIRN-it

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon ka reaguar pas padisë që PDK-ja ka bërë ndaj BIRN-it.

Qendra Europiane e Lirisë së Shtypit dhe Mediave i del në mbrojtje BIRN-it në lidhje me padinë e PDK-së

Qendra Europiane e Lirisë së Shtypit dhe Mediave (ECPMF) i ka dalë në mbrojtje Rrjetit Ballkanik të Gazetarisë Hulumtuese (BIRN) dhe gazetares Jeta Xharra, e cila ka bërë një ...

Reagimet pas hulumtimit të BIRN-it për lobimin për ndryshimin e kufijve

Hulumtimi i BIRN-it se në vitin e kaluar paratë e taksapaguesve u përdorën për të lobuar për ndryshim të kufijve, ka nxitur reagime të shumta nga ...

Paratë e taksapaguesve u përdorën për të lobuar për ndryshim të kufijve

BIRN ka zbuluar se në vitin 2019 Ministria e Integrimeve Evropiane e Kosovës i pagoi 168,000 euro një kompanie me seli në Paris që kishte promovuar idenë se "modifikimi i territorit" ...

Albulena Haxhiu shfuqizon vendimin e Dhurata Hoxhës për shtesat mujore prej 500 euro për Kryeinspektorin e MD-së

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, sot përmes një vendimi e ka shfuqizuar vendimin e ish ministres Dhurata Hoxha lidhur me shtesën mujore prej 500 eurosh mbi pagën ...

Blerim Reka zotohet për transparencë dhe llogaridhënie

Ish-ministrja e Integrimit Europian, Dhurata Hoxha ia ka dorëzuar zyrtarisht detyrën ministrit të ri të këtij dikasteri, Blerim Reka, i cili vjen nga radhët e Lë...

Dështimi, "dhurata e votuesve" për Dhurata Hoxhën

Kandidatja e PDK-së, Dhurata Hoxha, nuk ka arritur të bëhet deputete e Kuvendit në këtë legjislaturë.