Postet nga: adem grabovci

Rasti 'Pronto', Besim Beqaj: I tërë ky proces është mbi bazën e thashethemeve dhe demagogjisë

Ish-ministri i Zhvillimit Ekonomik, Besim Beqaj, ka dhënë sot mbrojtjen në gjykimin e tij në rastin e njohur si “Pronto”.

Gjykimi i Adem Grabovcit: Në përgjime flet më së shumti, në gjykatë mbyll gojën

Ish-shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci ka zgjedhur të mbrohet në heshtje në gjykimin që po vazhdon për rastin e përgjimeve ‘Pronto’.

Gjykimi i ‘Pronto’: Dy dëshmitarë tregojnë si u zgjodhën në krye të bordeve

Në gjykimin ndaj zyrtarëve të PDK-së të akuzuar në rastin ‘pronto’, të premten ka dëshmuar ish-shefi i ndërmarrjes “Infrakos”, Sejdi Hoxha.

Dëshmia e Sejdi Hoxhës në gjykimin e Adem Grabovcit dhe të tjerëve në rastin 'Pronto'

Në gjykimin  për shefat e  PDK-ës në rastin PRONTO sot u  dëgjua ish shefi  ekzekutiv  të ‘’Infra-Kosit’’  Sejdi Hoxha.

Adem Grabovci dhe të tjerët para Gjykatës për rastin 'Pronto'

Të akuzuarit e rastit ‘Pronto’ edhe sot pritet të ballafaqohen me aktakuzën e Prokurorisë Speciale në Gjykatën e Prishtinës.

Adem Grabovci mirëpret në PDK ish-anëtarë të LDK-së

Ish-nënkryetari i PDK-së, Adem Grabovci, është aktivizuar ditëve të fundit në parafushatë, duke lobuar për partinë e tij, e sidomos për nipin e tij, Valonin, i ...

Adem Grabovci përkrah Policinë, djemtë ishin dënuar për rrahje të policit

I mbetur jashtë pozitave drejtuese në parti dhe jashtë listës së kandidatëve për deputetë për shkak të përballjes së tij me drejtësinë në aferë...

Kandidati i PDK dhe nipi i Adem Grabovcit merr miliona në tenderë

Nipi i Adem Grabovcit, Valon Grabovci në maj të vitit 2019 e kishte vendosur nënshkrimin mbi një kontratë në vlerë 1,9 milion euro, si pronar i kompanisë “Zenith Group”. Kjo ishte ...