Postet nga: përmbytje

Dhjetëra mijëra të prekur nga përmbytjet në Tajlandë

Përmbytjet e shkaktuara nga reshjet intensive kanë prekur dhjetëra mijëra njerëz në pjesën jugore të Tajlandës, thanë zyrtarët më 25 dhjetor. Vërshimet bë...

Pesë persona të vdekur nga përmbytjet në Toskanë

Presidenti i Toskanës e shpalli gjendje të jashtëzakonshme, pasi shkollat u mbyllën dhe njerëzit po evakuohen nga shtëpitë e tyre.

Gati 200 milionë njerëz në SHBA po përballen me nxehtësi ekstreme ose përmbytje

Gati 200 milionë njerëz në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ose rreth 60 për qind e gjithsej popullsisë së SHBA-së, janë nën paralajmërim për të nxehtit ...

Dymbëdhjetë të vdekur, 40 të zhdukur pas përmbytjeve në Afganistan

Të paktën 12 persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 40 të tjerë janë zhdukur, pas përmbytjeve të shkaktuara nga shirat e rrëmbyeshëm në Afganistanin qendror, ...

Reshjet e mëdha shkaktojnë përmbytje në pjesë të ndryshme të Kosovës

Pjesë të ndryshme të Kosovës sot pasdite janë përballur me mot me shi të dendur e vetëtima të mëdha.

Shqipëri: Mbi 1.700 hektarë tokë e përmbytur, një rrugë e bllokuar nga orteqet

Në Shqipëri është rritur numri i sipërfaqes së tokës të përmbytur si pasojë e reshjeve të shiut dhe motit të keq. Rreth 1.750 hektarë tokë janë në ...

Një mijë hektarë tokë e përmbytur në Shkodër, Oboti pa drita dhe pa ujë

Një mijë hektarë tokë ndodhet nën ujë në bashkinë e Shkodrës, ndërsa disa fshatra janë pa energji elektrike.

Shqipëri, sërish përmbytje në disa zona

Shirat e rrëmbyeshëm të 24 orëve të fundit kanë trazuar jetët e banorëve në veri e jug të vendit.