Postet nga: foshnje

Projekti 'Vizita për gra shtatzëna dhe fëmijë 0-3 vjeç' në kryeqytet rrezikon të dështoj nëse nuk ka rritje të stafit

Komuna e Prishtinës në vitin 2023 ka nisur zbatimin e projektit vizita për nëna lehona dhe fëmijë nga 0-3 vjeç, por sfidë për implementim të duhur ...

Foshnja e sapolindur gjendet e braktisur në bodrum të një pallati në Tiranë, nëna ndalohet nga Policia

Një foshnjë e sapolindur është gjetur e braktisur sot në bodrumin e një pallati në zonën e Yzberishtit në Tiranë.

Vdes një foshnje në QKUK - Lindja ishte kryer në banesën e nënës

Një foshnje ka vdekur në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK.

Suharekë, Policia hap rast për një foshnje e cila u dërgua pa shenja jete në QKMF

Të enjten rreth orës 15:40 në emergjencën e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Suharekë është dërguar një foshnje pa shenja jete.

Shpëtohet një foshnje në Podgoricë që kishte rënë në lumin ‘Moraça’

Punëtorët e ndërmarrjes së qytetit ‘Zelenilo’ Aldin Ibrahimoviq dhe Almir Mujak nxorën dhe shpëtuan një foshnje nga lumi Moraça në Podgoricë. Në shpëtim ...

Memli Krasniqi për rastin e foshnjës në Pejë: Çfarë duhet të ndodhë më shumë që Qeveria ta marrë seriozisht shëndetësinë?

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka reaguar lidhur me foshnjën që dyshohet se ishte futur në një rrobalarëse në Spitalin e Pejës.

Dyshohet se një foshnje lindi pa shenja jete në Spitalin e Pejës, rasti po hetohet

Në Spitalin e Pejës dyshohet se një foshnje u lind pa shenja jete gjatë ditës së djeshme.

KFOR dërgon një foshnje dymuajshe nga Prishtina për trajtim në Itali

Falë KFOR-it dhe Komandës italiane të Operacioneve të Përbashkëta, një avion i Forcave Ajrore ka transportuar foshnjën dymuajshe, Irena, e cila vuan nga një sëmundje ...