Postet nga: Reshje

Lisi bie mbi dy makina në Gjakovë, një person dërgohet në Emergjencë

Një qytetar nga Gjakova është dërguar në Emergjencën e qytetit pasi ka pësuar lëndime si pasojë e rënies së një lisi mbi makinë.

Moti për nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka bërë të ditur se të dielën parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Stuhitë e rrufetë në Kosovë, Instituti Hidrometeorologjik me rekomandime për qytetarët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës përmes një njoftimi ka dhënë disa instruksione për mënyrën si të veprojnë qytetarët në rastet kur ka shkarkime elektrike-rrufe ...

Fundjava me mot të ndryshueshëm

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka bërë të ditur se fundjava do përcillet me mot dinamik- reshje e rrufe, më intensive gjatë ditës së diele.

Vërshohen rrugët në Pejë pas reshjeve të fundit - PAMJE

Rrugët në Pejë janë vërshuar nga uji pas reshjeve të pasdites së sotme.

Moti në fundjavë

Pas temperaturave të larta në ditët e fundit, fundjava pritet të shoqërohet me reshje shiu dhe në disa vende edhe me rrufe.

Moti për sot

Mbi vendin tonë sot pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Bllokohet rruga në Junik pas daljes së lumenjve nga shtrati si pasojë e reshjeve (FOTO)

Lumenj e përrocka në Junik kanë dalë nga shtrati i tyre si pasojë e reshjeve në ditët e fundit.