Postet nga: Barna

Aksion i Doganës në nëntë barnatore, zbulohet sasi e madhe e barnave të kontrabanduara - FOTO

Gjatë një kontrolle në nëntë barnatore, Dogana e Kosovës ka gjetur barna të kontrabanduara nga Serbia, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria.

Arrestohen dy serbë në Gjilan, dyshohet se kontrabanduan barna

Policia e Kosovës gjatë ditës së djeshme ka arrestuar dy serbë, të cilët dyshohen se kontrabanduan barna.

Policia e Kosovës konfiskon stimulues seksual në Zhegër (FOTO)

Policia e Kosovës, kanë konfiskuar në fshatin Zhegër, një sasi të konsiderueshme të barnave në mesin e tyre edhe stimulues seksual.

Dogana e Kosovës konfiskon rreth 100 paketime me barna në Vërmicë

Dogana e Kosovës ka bërë të ditur se ka parandaluar një rast të kontrabandës me barna në pikën kufitare në Vërmicë. Dogana përmes një ...

Në QKUK mungojnë barnat për trajtimin e COVID-19

Rastet pozitive me COVID-19, në dy javët e fundit në Kosovë, u shtuan drastikisht.

QKMF-të pesë muaj me mungesë barnash, i kanë vetëm 22 produkte medicinale nga lista prej 170 sosh

Nga lista prej 170 produkteve të barnave dhe materialeve të ndryshme shpenzuese medicinale, Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare (QKMF) në Prishtinë, ka pranuar vetëm 22 sosh, plotë 148 produkte më pak ...

82 kilogramë drogë, armë, para e barna ilegale konfiskohen në aksionin e policisë - FOTO

Gjashtë persona janë arrestuar, 82 kilogramë lëndë narkotike janë konfiskuar gjatë një operacioni policor i cili ka ndodhur në rajonin e Prishtinës dhe atë të Gjilanit.

Vazhdon kontrabanda me barna në Kosovë

Mbi 50 për qind e barnave kanë rezultuar të kontrabanduara në rastet kur inspektorët farmaceutikë kanë kryer inspektime. Ndryshe kontrabanda me barna është një dukuri që ndodh prej vitesh.