Teknologji - Njihuni me Samsung Galaxy S24 Ultra

Në botën e ndryshimit të vazhdueshëm të teknologjisë, Samsung shquhet si një kompani pajisjet e së cilës dallohen për specifikat e tyre, por edhe për dizajnin e tyre të parezistueshëm. Një nga tri modelet fenomenale nga seria më e fundit S24 është Samsung Galaxy S24 Ultra, një smartphone që është i njohur për kombinimin e stilit dhe fuqisë.

Përfitimi kryesor dhe inovacioni më i madh i paraqitur në serinë e re S është Galaxy IA, inteligjenca artificiale, që përmirëson çdo përvojë të përdorimit të këtij telefoni dhe përmirëson komunikimin.

Dizajn për shijen e të gjithëve

Përveç performancës fenomenale, e cila ofron një përvojë krejtësisht të re të përdorimit dhe ofron një pasqyrë në botën e teknologjisë më moderne, modeli Samsung Galaxy S24 Ultra krenohet me një dizajn të bukur, të theksuar nga forma dalluese e modelit Ultra me skaje “të mprehta”, kutia e telefonit prej titani dhe ekrani 6.8 inç.

Risia e këtij telefoni është xhami Corning Gorilla Armor që mbron ekranin nga gërvishtjet dhe e bën pajisjen të duket e bukur për më gjatë. Gjithashtu, Galaxy S24 Ultra ka një shenjë IP68 për rezistencën ndaj ujit dhe pluhurit, kështu që mund të zhytet në ujë të freskët deri në një metër e gjysmë për deri në 30 minuta.

Ky model vjen në ngjyra të bukura, të sofistikuara – gri titanium, e zezë titanium, vjollcë titani dhe e verdhë titani. Frymëzuar nga bukuria e elementeve tokësore, secila prej këtyre ngjyrave plotësohet nga një saten delikat për t’u dukur si një gur i çmuar, kështu që ky telefon me siguri do ta tërheqë vëmendjen e shumë njerëzve.

Nëse pasioni juaj është kërkimi, atëherë ky është padyshim telefoni që duhet të zgjidhni. Duke mbajtur Galaxy S24 Ultra, mund ta zbuloni një dimension krejtësisht të ri të krijimtarisë, produktivitetit dhe mundësive sepse ky telefon ka inteligjencë artificiale që ju ndihmon të navigoni shumë më mirë në botën përreth jush. Parakohë që lëvizni nëpër rrjetin tuaj të preferuar social, mund ta rrethoni një element nga fotografia me S Pen ose gishtin tuaj dhe kështu të merrni rezultatet e kërkimit në Google.

Kjo nuk është e gjitha, tani mund ta shkruani një mesazh me tekst duke përdorur asistentin e bisedës së udhëhequr nga IA, Chat Assist, duke shprehur qëndrimin tuaj me një ton profesional, miqësor ose zyrtar. Megjithatë, pavarësisht nëse jeni duke shkruar një dokument kërkues ose thjesht duke marrë shënime të shkurtra, Note Assist do t’ju kursejë shumë telashe sepse thjesht mund të filloni të shkruani dhe më vonë të formatoni gjithçka në një tekst të përmbledhur dhe të rishikuar. Po kështu, kur jeni duke kërkuar për shënime të vjetra, faqet e reja të kopertinës shfaqen si një pamje paraprake e shpejtë – kështu që ekrani duket i organizuar dhe ju mund të gjeni lehtësisht atë që kërkoni.

Që Samsung Galaxy S24 Ultra është sinonim i kamerës më të mirë në treg, dëshmohet nga sistemi i 5 kamerave fenomenale – kamera 200 MP me kënd të gjerë, 50 MP me zmadhim optik 5x dhe zmadhimi optik 10x, kamera ultra e gjerë 12 MP, Kamera 10 MP me 3x me zmadhim optik dhe një kamerë selfie 12 MP.

Me më shumë megapikselë në një smartphone të vetëm dhe përpunim me IAI, Galaxy S24 Ultra vendos një standard të ri cilësie me çdo foto që bëni. Përveç kësaj, teknologjia e re ProVisual i njeh objektet dhe i përmirëson ngjyrat, e zvogëlon zhurmën dhe nxjerr në pah çdo detaj të mundshëm./Klix.ba

Përgatiti: Nuhi Shala