Postet nga: "samsung"

Teknologji - Njihuni me Samsung Galaxy S24 Ultra

Në botën e ndryshimit të vazhdueshëm të teknologjisë, Samsung shquhet si një kompani pajisjet e së cilës dallohen për specifikat e tyre, por edhe për ...

Apple ia kalon Samsungut si prodhuesi më i madh i telefonave në botë

Apple tani ka pjesën e dominimit në tregun global të smartfonëve, duke e lënë prapa Samsungun nga vendi i parë për herë të parë në 12 vjet.

Samsung me plane për një model të ri telefoni fleksibël

Ekziston një konkurrencë në rritje në tregun e telefonave të mençur me një ekran fleksibël. Vetëm në tre muajt e fundit janë prezantuar 13 modele të reja të ...

Samsung prezanton modelin e ri 'Galaxy S23 FE'

Samsung, kompania koreano-jugore më në fund e ka prezantuar zyrtarisht modelin 'Galaxy FE' si dhe dy modele tabletash dhe një kufje të së njëjtës seri.

Ky është telefoni më i shitur në botë në gjysmën e parë të vitit 2023

Është publikuar lista e telefonave më të shitur në botë për gjashtë muajt e parë të këtij viti dhe në të dominojnë dy kompani.

Vjen seria e re e telefonve të palosshëm nga Samsung: Flip and Fold 5

Kompania Samsung i ka prezantuar risitë nga seria e pestë e telefonave inteligjentë të palosshëm që janë më të hollë, më të lehtë dhe më të përmirësuar ...

Samsung po e zhvillon chatbot-in e vet të bazuar në intelegjencën artificiale

Në një kohë të shkurtër, intelegjenca artificiale, ose chatbot-et e bazuara në IA, janë bërë pjesë e përditshmërisë sonë. Hulumtimet kanë treguar se ChatGPT dhe mjete ...

Detaje rreth prezantimit të serisë së re të telefonëve nga Samsung

Thashethemet për gjeneratën e re të serisë më të famshme të telefonave inteligjentë të Samsung qarkullojnë prej muajsh dhe këtë javë më në fund ka disa informacione ...