Postet nga: auto

Panasonic do të investojë 700 milionë dollarë në prodhimin e baterive për Tesla

Gjiganti teknologjik japonez, Panasonic, do të fillojë prodhimin e një baterie të re litium-jon për Tesla që në vitin 2023, në të cilën planifikon të investojë rreth 80 miliardë jenë (705 ...

Numri i kosovarëve që vozisin BMW X3

Vetura BMW x3 e cila po i mbijeton kohës për shkak të dizajnit, madhësisë konsiderohet një veture mjaft luksoze.

Sa është numri i veturave Golf 4 në krahasim me Golf 2

Edhe këtë vit, Vetura Golf 4 apo “Golf Mk4” nga marka ‘Volkswagen’ mbetet e pëlqyer nga mbi 20 mijë kosovarë.

Numri i kosovarëve që vozisin AUDI 80

Veturat e prodhuara në vitet e 60-ta vazhdojnë ende të qarkullojnë në rrugët e Kosovës.

Veturat 'Yugo', në zhdukje e sipër në Kosovë

Veturat e prodhuara në kohën e ish-Jugosllavisë, Zastava Yugo vazhdojnë të qarkullojnë në rrugët e Kosovës.

Përgjysmohet numri i golf 2-shëve në Kosovë

Mbi 11 mijë kosovarë këtë vit kanë hequr dorë nga vetura Golf mk2 i njohur si ‘Golf 2’ i markës ‘Volkswagen’.

Sa 'Lamborghini' janë në Kosovë?

Ndonëse kanë çmim marramendëse, vetura 'Lamborghini’ është e pranishme edhe në rrugët e Kosovës.

BMW X5 M do të jetë jashtëzakonisht i shpejtë

Modeli më i ri BMW X5 M do të ketë fuqi të mjaftueshme për të qenë konkurrenti kryesor i AMG dhe adutëve të tij, GLE 63 dhe GLE 63 Coupe.