Postet nga: teknologji

Viber e prezanton një veçori të re që mund t’u pëlqejë shumë njerëzve

Pas disponueshmërisë në më shumë vende, përdoruesit e Viber do të mund të kenë qasje në një numër të madh shërbimesh financiare shtesë.

Magjia e kapjes dixhitale të lëvizjeve

Teknologjia e regjistrimit të lëvizjeve e ka përfshirë të gjithë Hollivudin. Producentët kanë tashmë mundësinë ta bëjnë botën fantastiko-shkencore të duket si realitet. Korrespondentja ...

Anija 'fluturuese' elektrike më e shpejtë në botë

Anija elektrike më e shpejtë në botë së shpejti do të lundrojë në arkipelag rreth Stokholmit në një përpjekje për ta bërë transportin publik me ujë më ...

Në tokën pa det, kosovari ndërton barka oqeanike

Edhe pse asnjë pjesë e Kosovës nuk prek vijën bregdetare, realiteti gjeografik nuk e ka penguar një të ri kosovar të ndërtojë barka peshkimi profesionale që kalojnë ...

Chrome i ri ka ardhur

Versioni i fundit i Chrome e huazon veçorinë e mirënjohur Edge dhe prezanton disa përmirësime origjinale dhe të dobishme...

Këto janë tri mashtrimet më të zakonshme në WhatsApp

Nga vegzat e rreme në WhatsApp Gold, këto janë mashtrimet më të zakonshme që hakerët përpiqen të depërtojnë në smartfonin tuaj përmes WhatsApp

Metaversi, teknologjia e pastër, hapësira e militarizuar: Pesë zhvillime teknologjike për t’i ndjekur gjatë vitit 2022

Nëse viti 2021 ishte vit kur bota kaloi nëpër tronditjen e shkaktuar nga COVID-19, viti 2022 do të jetë viti kur bota do të ecën mbi themelet e “...

Pesë gjëra që duhet të dini për teleskopin e fuqishëm James Webb i cili u lansua në hapësirë ditë më parë

Teleskopi Hapësinor James Webb i NASA-s, i ndërtuar për t'i dhënë botës një pasqyrë të hapësirës siç ekzistonte kur u formuan galaktikat e ...