Kosova U-19 i shënon super gol Spanjës

Ekipi përfaqësues i Kosovës U-19 ka ngushtuar epërsinë ndaj Spanjës në kuadër të Elite Round në 2:1.

Golin maestral e ka shënuar Eliot Bujupi nga rreth 30 metra, pas një goditje dënimi në minutën e 77.

Kosova gjendet në grup me Spanjën, Austrinë dhe Slloveninë.

Kjo është ndeshja e dytë pas fitores ndaj Austrisë 1:0 para pak ditësh.

Ketu mund ta shikoni ndeshjen.