Moti sot, prapë shumë nxehtë

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ndërmjet 31-33 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes, thuhet në raportin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës./21Media