Foto: Premierleague/ Twitter

Tërhiqet shorti për gjysmëfinalet e Carabao Cup (Foto)

Menjëherë pas përfundimit të ndeshjeve Arsenal – Tottenham dhe Chelsea – Bournemouth është tërhequr shorti për gjysmëfinalet e Carabao Cup.

Në gjysmë finale do të përballen, Tottenham – Chelsea dhe Manchester City-Burton.

Gjysmëfinalet luhen me ndeshje të kthimit.

Ndeshjet e para luhen me 7 janar.

Ndërsa ndeshjet e kthimit me 21 janar.