COVID-19, shtyhet ndeshja Arsenal-Liverpool

Ndeshja midis Arsenalit dhe Liverpoolit në kuadër të Carabao Cup është shtyrë.

Lajmi është bërë i ditur nga 101 great goals në rrjetin social Twitter.

Arsyeja se përse kjo ndeshje është shtyrë është se shumica e pjesëtarëve të klubit të Liverpool kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Pos Arsenalit dhe Liverpoolit për këtë trofe po garojnë edhe Tottenham dhe Chelsea.

Ndeshja e parë në mes të Chelsea dhe Tottenham zhvillohet sonte duke filluar nga ora 20:45.

Ndeshjet gjysmëfinale të Carabao Cup zhvillohen me sistem vajtje-ardhje.