Real Madrid edhe zyrtarisht prezanton sulmuesin serb Luka Jovic (VIDEO)

Real Madridi sot edhe zyrtarisht e ka prezantuar sulmuesin serb Luka Jovic.

Madrilenët kanë paguar 60 milionë euro për serbin Jovic që ta sjellin në “Santiago Bernabeu”.

Jovic në këtë sezon ka pasur paraqitje fantastike me Eintracht Frankufurtin në Bundesligë dhe Europa League dhe falë kësaj paraqitje të mirë është transferuar te Reali.

Ai ka nënshkruar një kontratë gjashtë vjeqare me klubin nga kryqyeteti i Spanjës.