Zjarrfikësit. Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com

Zjarri dëmton dy shtëpi në fshatin Shkabaj

Një grua nga fshati Shkabaj i Prishtinës ka raportuar se si pasojë e një zjarri fushor, i është dëmtuar shtëpia e saj dhe shtëpia e djalit.

Në raportin e Policisë thuhet se njësiti i zjarrfikësve e kanë lokalizuar zjarrin.

Rasti ka ndodhur dje rreth orës 13:00.