Postet nga: shkabaj

DIREKT - Sfidat e ekstremizmit

Në emisionin "KallxoPërnime" do të diskutohet për hapjen e faltoreve në zona urbane të qyteteve jashtë kontrolleve të Bashkësisë Islame të Kosovës.

Tensionet në Shkabaj për rrënimin e xhamisë pa leje, pas përplasjes me policinë, arrestohet një banor

Një banor i fshatit Shkabaj është arrestuar nën dyshimin se i njëjti kishte sulmuar zyrtarët policor në ditën kur në të njëjtin fshat ishin regjistruar ...

Policia për përplasjet e djeshme në Shkabaj: U sulmua një polic

Një objekt që pretendohet se u nis për t’u bërë xhami u bë shkak i përplasjeve edhe fizike mes pjesëtarëve të Policisë dhe disa ...

Mungesa e lejes për ndërtimin e xhamisë shkakton tensione në Shkabaj e përplasje mes banorëve dhe Policisë

Ndonëse nuk kanë leje për ndërtim, kjo nuk i ka ndaluar disa banorë të cilët kanë mbledhur para në mënyrë vullnetare dhe kanë nisur ndë...

Përleshjet fizike me Policinë e të qarat e qytetarëve - Çka ndodhi sot në Shkabaj?

Një objekt që pretendohet se u nis për t'u bërë xhami u bë shkak i përplasjeve edhe fizike mes pjesëtarëve të Policisë dhe disa qytetarë...

Aksioni për rrënimin e objektit të nisur për xhami, largohen Policia dhe makineritë nga vendi i ngjarjes

Janë larguar forcat e rendit dhe makineritë te objekti i nisur për xhami në Shkabaj të Prishtinë, pas situatës së tensionuar që u krijua aty nga banorët ...

Përplasje fizike mes banorëve dhe policisë te objekti i nisur për xhami në Shkabaj

Situata në Shkabaj të Prishtinës ku banorët nuk po pranojnë që inspektorët të rrënojnë objektin të nisur për xhami është tensionuar duke kaluar edhe në ...

Policia asiston në rrëzimin e një objekti të nisur për xhami në fshatin Shkabaj

Policia e Kosovës ka rrethuar objektin në të cilin pretendohet se u nis si xhami në fshatin Shkabaj të Prishtinës.