Viti, arrestohet për transportim të bagëtive

Një i dyshuar ëshët arrestuar në fshatin Sadovinë të Vitisë, pasi i njëjti ishte zënë duke transportuar 35 krerë bagëti.

Sipas Policisë, njësiti policor e kishte vërejtur të dyshuarin që bëntë këtë shkelje gjatë një kontrolli në furgonin që voziste.  

Me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar dhe të njëjtit i është lëshuar vërtetim për mostjetërsim të kafshëve deri në një vendim tjetër, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.