Postet nga: Viti

(VIDEO) Mërgimtari ankohet për burokracinë në marrjen e nënshtetësisë kosovare

Mërgimtari nga Suedia, Sherif Hasani po kërkon ta regjistrojë vajzën e tij 23 vjeçare si nënshtetase të Kosovës.

Viti, arrestohet për transportim të bagëtive

Një i dyshuar ëshët arrestuar në fshatin Sadovinë të Vitisë, pasi i njëjti ishte zënë duke transportuar 35 krerë bagëti.

I gjenden dy pushkë në shtëpi arrestohet qytetari nga Vitia

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Drobresh  qytetin e Vitisë, pasi që në shtëpinë e të njejtit janë gjetur dhe konfiskuar dy pushkë automatike AK-47, katë...

Vrasja e kushëririt për kontest pronësor, të akuzuarit sërish para Gjykatës

Besmir Ismajli, Samet Ismajli, Fisnik Ismajli, Ismet Ismajli dhe Izri Ismajli, të akuzuar për vrasjen e Muhamet Ismajlit në fshatin Sadovinë e Çerkezëve dhe Ermond Ismajli, i akuzuar ...

Viti, vetaksident nga pakujdesia

Në rrugën ‘Kllokot’ të Vitisë ka ndodhur një aksident trafiku me një veturë të përfshirë, ku drejtuese ka qenë një femër më shtetësi kosovare.

Viti, aksident mes 3 veturave

Nga një aksident trafiku që ka ndodhur dje në fshatin Smirë të Vitisë janë lënduar 4 persona.

Viti - Konfiskohen vajra motorike

Policia e Kosovës dje ka konfiskuar 1,284 litra vaj motorik në Viti.

Dy përkrahëse të LDK-së bëhen edukatore pas zgjedhjeve

Pak ditë pasi u mbajtën zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, Lidhja Demokratike e Kosovës i ka ‘shpërblyer’ me vend pune përkrahësit e saj.