Postet nga: Viti

Dëmtohet ndriçimi publik në Viti, reagon komuna

Është dëmtuar një pjesë e konsiderueshme e ndriçimit publik, përgjatë shëtitores skaj lumit Morava e Binçes në Viti. Komuna, nëpërmes një reagimi, kë...

Viti – Arrestohet pasi dyshohet se e sulmoi fizikisht kunatën e tij

 

Viti, gjuajtje me armë gjatë një ahengu, ndërhyn Policia

Forcat policore kanë ndërhyrë mbrëmë rreth orës 22:20 pas raportimeve se ka pasur të shtëna me armë zjarri gjatë një ahengu në Viti.

QKMF-të në Viti e Obiliq nesër nisin shpërndarjen e insulinës

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Viti dhe ajo në Obiliq, nga nesër fillojnë shpërndarjen e insulinës.

Vrasja e mërgimtarit në Viti, Gjykata merr vendim për të dyshuarin

Gjykata e Gjilanit ia ka caktuar 30 ditë paraburgim të dyshuarit për vrasjen në Viti.

Policia jep detaje për vrasjen e rëndë në Viti

Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth vrasjes së rëndë që ka ndodhur dje në Viti, rreth orës 11:01.

5 të arrestuar në Viti lidhur me asfaltimin e rrugëve lokale

Policia e Kosovës, Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Gjilan, pas një hetimi disamujor në bashkëpunim me Prokurorinë e Gjilanit, ka arrestuar 5 persona të ...

Abdixhiku: Sokol Haliti është kryetar i shkëlqyeshëm

Kryetari i Lidhjes Demokartike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka lavdëruar kryetarin e Komunës së Vitisë Sokol Halitin, duke rikonfirmuar mbështetjen e subjektit politik që Haliti, të ...