Policia britanike në vendin e ngjarjes pas sulmit me thikë. Foto: REL/AFP

Tetë persona theren me thikë në Suedi, dyshohet për sulm terrorist

Tetë persona janë therur me thikë në Vetlanda të Suedisë, raporton Euronews.

Policia thotë se incidenti dyshohet të jetë sulm terrorist.

Rasti ka ndodhur në orën 15:00.

Policia kishte arritur dhjetë minuta pas sulmit.

Një i dyshuar rreth të 20-ve është qëlluar nga policia në vendin e ngjarjes afër Bangadsgatan, dhe i njëjti është arrestuar.

Përgatiti: Xheneta Murtezaj