Postet nga: Suedi

Rrëfimi ekskluziv i Blerta Hotit - Rruga e saj nga azilkërkuese në nënkryetare të një komune të Suedisë

Blerta Hoti kishte mbushur gjashtë vjeç dhe bashkë me familjen e saj gjashtë anëtarëshe nga fshati Polac i Skenderajt kishin marrë rrugën për në Suedi si ...

Rrëzimi i aeroplanit shkakton nëntë viktima në Suedi

Nëntë suedezë u vranë kur aeroplani i tyre u rrëzua pranë Umea, një qytet i vogël universitar në Suedi veriore, thanë autoritetet të dielën.

Rrëzohet një aeroplan në Suedi, 9 të vdekur

Nëntë vetë kanë humbur jetën sot pas rrëzimit të një aeroplani të vogël turistik në Suedinë veriore, njoftuan autoritetet lokale.

Kokalari, zyrtarisht anëtare e Parlamentit Evropian

Arba Kokalari është bërë eurodeputetja e parë shqiptare në Parlamentin Evropian, e cila sot zyrtarisht ka filluar punën e saj në këtë institucion të BE-së.

VIDEO: Statuja në Suedi e djalit nga Drenica

Vitin e kaluar, Gëzim Dervishi nga një fshat i Drenasit, bëri 3 mijë kilometra për të shkuar në Suedi që ta vizitojë një statujë, e cila ishte bë...

Suedi, nis gjyqi kundër gjashtë të akuzuarve për terrorizëm

Në Stokholm nisi të hënën gjyqi i tre personave të akuzuar për komplotimin e një sulmi terrorist në Suedi.

Kosovari shpallet ‘Heroi i vitit 2018’ në Suedi

Autoritetet suedeze e kanë shpallur Fidan Bejtën “Heroi i vitit 2018”.

Shkarkohet kryeministri suedez

Kryeministri i Suedisë, Stefan Lofven nuk i ka mbijetuar mocionit të mosbesimit në Parlament.