Postet nga: sulm terrorist

Dënime me vdekje për sulm në Bangladesh në vitin 2016

Shtatë islamistë janë dënuar me vdekje për një sulm në një kafene në kryeqytetin e Bangladeshit në vitin 2016, në të cilin ishin vrarë 22 persona, prej të cilëve ...

Itali: 12 të arrestuar për sulmin e planifikuar në xhami

Policia ka kapur shumë armë, eksploziv dhe simbole naziste gjatë kontrolleve në Siena të Italisë pasi disa persona kishin tentuar të sulmonin një xhami.

3 të vdekur nga sulmi në Holandë

Tre persona kanë vdekur nga një sulm në një tramvaj në qendër të qytetit të Utrechtit në Holandë.

Pacolli shprehet i trishtuar lidhur me sulmin në Christchurch

Ministri i Punëve të jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka shprehur ngushëllime për qytetarët e Zelandës së re pas sulmit terrorist në Christchurc.

IS Merr Përgjegjësinë për Sulmin në Zyret e ‘Save the Children’

Zyrtarët afganë kanë thënë, se të paktën dy persona janë vrarë dhe 12 të tjerë janë lënduar në një sulm në zyret e agjencisë ndërkombëtare ...

Presidenti Thaçi shpreh ngushëllime për viktimat në Nju Jork

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka ngushëlluar familjarët dhe të afërmit e viktimave të sulmit që ndodhi në New York. Deri tash raportohet për ...

Akt Terrorist në Manhattan, Disa të Vrarë

Të paktën gjashtë persona u vranë dhe shumë të tjerë u plagosën të martën pasdite në një incident në anën perëndimore të Manhatanit të poshtë...

Të Paktën 230 të Vdekur në një Sulm Terrorist në Mogadishu

Së paku 230 persona e humbën jetën, ndërsa mbi 200 janë lënduar në sulmin më të madh vetëvrasës me bombë në qendër të kryeqytetit të ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!