Foto: AFP

Shpërthim i madh në kryeqytetin libanez Bejrut

Një shpërthim i madh ka tronditur sot kryeqytetin libanez Bejrut, duke shkatërruar ndërtesat dhe zyrat përreth qytetit, shkruan CNN.

Burimi i shpërthimit ishte një zjarr i madh në një depo për fishekzjarre afër portit në Bejrut, njoftoi Agjencia Kombëtare e Lajmeve e drejtuar nga shteti.

Një re e kuqe nga shpërthimi kishte përshkruar vazhdën e ngjarjes, ndërsa ekipet e zjarrfikësve nxituan në vendngjarje për të provuar të shuanin zjarrin.

Lajmet lokale raportuan se shumë njerëz ishin plagosur nga shpërthimi.