Postet nga: Bejrut

Mot ekstrem me zjarre dhe përmbytje

Shumë gjëra po ndodhin në planetin tonë. Zjarret në Kaliforni i kanë kthyer qiejt në ngjyrë portokalli. Përmbytjet në Senegal dhe Sudan i kanë shqetësuar fermerët ...

BE-ja siguron 33 milionë euro ndihmë emergjente për Libanin

Bashkimi Evropian njoftoi të enjten se ka ndarë 33 milionë euro për të financuar ndihmën emergjente fillestare për Libanin.

Macron viziton Bejrutin pas shpërthimit, bën thirrje për reforma

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka arritur të enjten në Bejrut, pas shpërthimit të 4 gushtit që ka lënë të vdekur qindra persona dhe ka plagosur mijëra të tjerë.

Zyrtarët amerikanë hedhin poshtë pretendimin e Trumpit për Bejrutin

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper ka thënë të mërkurën se shumica e njerëzve besojnë që shpërthimi i së martës në Liban, i cili ...

Zyrtarët amerikanë hedhin poshtë pretendimin e Trumpit për Bejrutin

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper ka thënë të mërkurën se shumica e njerëzve besojnë që shpërthimi i së martës në Liban, i cili ...

VIDEO: Momenti i shpërthimeve të fuqishme në Bejrut

Dy shpërthime të fuqishme kanë dridhur kryeqytetin e Libanit, Bejrutin.

Shpërthim i madh në kryeqytetin libanez Bejrut

Një shpërthim i madh ka tronditur sot kryeqytetin libanez Bejrut, duke shkatërruar ndërtesat dhe zyrat përreth qytetit, shkruan CNN.