Postet nga: Banka

Stacioni i Autobusëve në Ferizaj tash e disa muaj po i paguan punëtorët me para në dorë

Që nga muaji korrik i këtij viti, Stacioni i Autobusëve në Ferizaj ka të bllokuar xhirollogarinë bankare.

Banka zvicerane UBS besohet të jetë në bisedime për të blerë rivalen Credit Suisse

Banka më e madhe e Zvicrës, UBS, raportohet se është në bisedime intensive për të blerë plotësisht, apo pjesërisht, bankën rivale Credit Suisse, e cila ...

BQK: Sektori bankar është i sigurt, nuk ka nevojë për panik

Pas publikimit të disa artikujve nëpër media për pasigurinë e të dhënave të qytetarëve nëpër bankat komerciale në Kosovë, Banka Qendrore e Kosovë...

Romë - Një person nxirret nga një tunel i shembur, dyshohet se kishte planifikuar një grabitje bankare

Një burrë i shpëtuar nga rrënojat e një tuneli të shembur në Romë është akuzuar për gërmimin e tij si pjesë e një komploti për ...

Liban - Një person i armatosur merr peng stafin e bankës - kërkon tërheqjen e kursimeve të tij

Duke kërkuar tërheqjen e kursimeve të tij, një person i armatosur, 42-vjeçari Bassam al-Sheikh Hussein, është futur në bankën Federale të Bejrutit (Liban) duke kërcë...

Tre persona tentojnë të grabisin një bankë

Tre persona kanë tentuar të grabisin sot një filial të një banke në Çagllavicë.

Bankat fitojnë miliona euro nga tarifat e shërbimeve

Mbi 74 milionë euro llogaritet vlera e të hyrave vetëm nga tarifat e shërbimeve dhe komisioneve në 11 bankat komerciale që operojnë në Kosovë.

Raportohen tri raste të deponimit të parave të falsifikuara në banka

Policia e Kosovës ka njoftuar se janë raportuar tri raste të deponimit të parave të falsifikuara në dy banka në Prishtinë dhe në një bankë në Lipjan.