Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com

Ku mbetën vaksinat? Flet Armend Zemaj - LIVE

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, tregon pse Kosova nuk u furnizua ende me asnjë vaksinë të vetme për COVID-19, ndonëse ai dhe Qeveria të cilës i përket kishin deklaruar se në muajin shkurt vjen kontigjenti i parë i vaksinave.

Në emisionin “Kallxo Pernime” flet edhe lidhur me me rritjen e rasteve me COVID-19, vonesën e ardhjes së vaksinave, negociatat që janë bërë për blerje të vaksinave dhe listën që kanë përgatitur për grupet që janë pritoritet për vaksinim.

Gjithashtu, pjesë e emisionit është edhe ministrja e Shëndetësisë e Shqipërisë, Ogerta Manastirliu, e cila flet për mënyrën si i siguroi Shqipëria vaksinat dhe sa prej tyre i kanë në dispozicion për mjekët dhe infermierët nga Kosova.