Postet nga: Mashtrimi

Haradinaj – Kurtit: Ndale mashtrimin me dialog

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kritikuar edhe sot kryeministrin Albin Kurti, duke i parashtruar edhe disa pyetje për Asociacionin e ...

Policia po kërkon këtë person, i dyshuar për disa raste të mashtrimeve (FOTO)

Policia e Kosovës, përkatësisht Drejtoria Rajonale e Policisë së Prishtinës ka njoftuar se ka identifikuar një të dyshuar për disa raste mashtrimi.

Ukë Rugova, Astrit Haraqija dhe të tjerët deklarohen sërish rreth fajësisë

Në Gjykatën e Prishtinë ka nisur seanca gjyqësore për rastin ndaj të dyshuarve për krim të organizuar me viza italiane, ndaj të akuzuarve Ukë Rugova, ish-ministri ...

Gjykata refuzon kërkesën për hudhjen e aktakuzës ndaj noterit të akuzuar Sinan Visoka

Gjykata e Prishtinës i ka refuzuar kërkesat për hudhjen e aktakuzës, të cilat i ka bërë noteri Sinan Visoka dhe i akuzuari për mashtrim ...

Skema e mashtrimit e një "call center"-i në Ballkan

Në dhjetor 2018, një burrë i quajtur Alexander Ignjatoviç i telefonoi zyrave të policisë federale në qytetin gjerman Wiesbaden, afër Frankfurtit, dhe kërkoi që ta lidhnin me Departamentin e ...

Dosja e Prokurorisë Speciale: "Burdushi" përfitoi 1 milion euro nga veprimtaria e tij

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë për tre vepra penale ndaj Hysri Peqanit të njohur si “Burdushi”.

'Burdushit' i parashkruhet lënda për mashtrim

Dy herë ishte shpallur fajtor nga Gjykata e Prizrenit për veprën penale të mashtrimit.

Kujdes: Kosovarët po humbin para nga mashtruesit në internet

Përmes rrjeteve sociale dhe me mesazhe nëpër adresa elektronike shumë lehtë mund të bini preh e mashtrimeve.