Postet nga: armëpushimi

Afganistani liron 900 talebanë dhe shpreson zgjatjen e armëpushimit

Qeveria afgane ka liruar rreth 900 talebanë të burgosur sot, duke shpresuar se kështu do të inkurajojë kryengritësit ta zgjasin armëpushimin treditor të cilin e kanë shpallur në ...

Talibanët në Afganistan shpallin armëpushim treditor gjatë Bajramit

Talibanët në Afganistan kanë shpallur armëpushim treditor, për të shënuar festën e Fitër Bajramit. Pas këtij njoftimi, presidenti afgan, Ashraf Ghani po ashtu ...

OKB-ja miraton rezolutën për armëpushim në Libi

 

Turqia paralajmëron armëpushim në rajonin e Idlibit në Siri

Ministria e Mbrojtjes e Turqisë tha se është pajtuar me Rusinë për zbatimin e armëpushimit në rajonin e Idlibit në Siri.

ShBA Kërkon Armëpushim për Konfliktin në Siri

Shtetet e Bashkuara kanë prezantuar draft-rezolutën e re në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, duke kërkuar 30 ditë armëpushim në Goutan Lindore, enklavë në Siri, ...

Macron i Kërkon Erdoganit Armëpushime edhe në Afrin

Presidenti francez i deklaroi sot homologut turk, Recep Tayyip Erdogan, se armëpushimi në Siri duhet vendosur, duke përfshirë edhe rajonin kurd Afrin, ku Turqia ka ndërmarrë një ...

Irani do t'i Vazhdojë Sulmet në Siri Pavarësisht Armëpushimit

Irani ka thënë se sulmet kundër “terroristëve”, jashtë Damaskut do të vazhdojnë, mirëpo Teherani dhe qeveria siriane do të respektojnë armëpushimin 30-ditor të OKB-së, në ...

KS i OKB-së Miraton Rezolutën për Armëpushim 30-Ditor në Siri

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka miratuar në mënyrë anonime një rezolutë, me anë të së cilës kërkohet armëpushim 30-ditor në Siri, transmeton ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!