Postet nga: Vaksina anti COVID

Genc Lami: Para dy muajsh i bëra ofertë Qeverisë për të sjellë vaksina, më refuzuan

Distributori për rajon i vaksinës AstraZeneca, Genc Lami, ka thënë se në muajin janar i ka ofruar Qeverisë vaksinën AstraZeneca por, sipas tij, zyrtarët janë ...

Studim - Vaksinat kundër COVID-19 sigurojnë mbrojtje për gratë shtatzëna, atyre që praktikojnë gjidhënien dhe për të porsalindurit

Vaksinat kundër COVID-19 Pfizer dhe Moderna janë efektive te gratë shtatzëna dhe ato që janë në proces të gjidhënies, të cilat mund të bartin antitrupa tek i ...

Pse mjekët kosovarë po hezitojnë të vaksinohen?

Të shtunën e kaluar rreth 200 mjekë kosovarë janë vaksinuar me vaksinën “AstraZenca” në Kukës.

Rregullatori evropian: Vaksina e AstraZenecas është e sigurt dhe efikase

Agjencia Evropiane e Ilaçeve ka thënë të enjten se përdorimi i vaksinës kundër koronavirusit, nga kompania AstraZeneca, është i sigurt, pavarësisht raportimeve për ...

Hoti: Për disa ditë në Kosovë vijnë vaksinat e para

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti në një takim virtual më kryetarët e komunave të Kosovës ka thënë se ardhja e vaksinës për COVID-19 është çështje ...

Njerëzit e vaksinuar plotësisht mund të takohen pa maska

Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve në SHBA thanë se amerikanët e vaksinuar plotësisht kundër koronavirusit, mund t’i kthehen një niveli të normalitetit.

Majmunëve në kopshtin zoologjik në San Diego u jepet vaksina eksperimentale për COVID-19

Disa majmunëve në një kopsht zoologjik në San Diego u është dhënë një vaksinë eksperimentale për COVID-19 e cila është dizajnuar për kafshët pas pë...

Zemaj: Kemi pasur informata që një sasi e dozave të vaksinës janë falsifikuar në Kinë

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka folur lidhur me distributorët që u kanë bërë oferta për vaksinën kundër COVID-19.