Postet nga: Dhuna

Pamje nga dhuna që shpërtheu sot në 'EuroPride' në Beograd

Gjatë marshit të 'EuroPride në Beograd, ka shpërthyer dhuna. Huliganët e futbollit hodhën një top dhe fishekzjarre në rrugën Njegoseva në Beograd, raporton Balkan Insight.

Prokuroria kërkon paraburgim për 6 të arrestuarit në rastin e 11-vjeçares

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka kërkuar masën e paraburgimit për gjashtë të arrestuarit të cilët dyshohen se trafikuan dhe dhunuan 11- vjeçaren në qershor të ...

Ministrja e Drejtësisë pret dorëheqjen e kryeprokurorit të Prokurorisë Themelore në Prishtinë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar pas lajmit se të premten janë arrestuar 6 persona të përfshirë në rastin e 11-vjeçares në muajin qershor.

Arrestohen 6 persona, dyshohen për trafikim të 11-vjeçares në qershor

Prokuroria Themelore në Prishtinë njoftoi se janë arrestuar 6 persona nën dyshimin se të njëjtit kanë kryer veprën penale të trafikimit me njerëz, dhunim dhe shërbime ...

Dhunimi i 11-vjeçares, të hënën sërish protestë në Prishtinë

Të hënën do të protestohet përsëri lidhur me rastin e dhunimit të 11- vejçares në Prishtinë.

Komentet në rrjete sociale, burim i urrejtjes ndaj grave

Një video e publikuar ditë më parë në KALLXO.com, ku një prind sulmonte fizikisht vajzën e tij në një rrugë në Prizren, zgjoi shumë reagime.

Arrestohet burri që u filmua duke ushtruar dhunë ndaj vajzës së tij

Personi që shihej në video duke ushtruar dhunë ndaj vajzës së tij në Prizren, është arrestuar.

Trump injoroi thirrjet për dënimin e dhunës në Kongres, thuhet në seancën dëgjimore

Një hetim i Kongresit ka thënë se ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, i ka shikuar trazirat e Kongresit të vitit të kaluar nga televizori në Shtëpinë e Bardhë, ...