Postet nga: MKRS

Nënshkruhet marrëveshja për mbështetjen financiare të manifestimit ‘Flaka e Janarit’

Ministria e Kulturës do të mbështesë me 20 mijë euro manifestimin tradicional “Flaka e Janarit” që mbahet çdo fillimvit në Komunën e Gjilanit.

Gjysmë milion euro subvencione të paarsyetuara në Ministrinë e Kulturës

Zyra Kombëtare e Auditimit ka gjetur një varg parregullsish në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në katër vitet e fundit duke i dhënë gjithsej 88 rekomandime.

Dita e Muzikës: Ministria e Kulturës i ndan Vinçenc Gjinit Çmimin Kombëtar për Vepër Jetësore

Kompozitorit  Vinçenc Gjini i është ndarë sot Çmimi Kombëtar për Vepër Jetësore “Niketë Dardani” për nder të Ditës Botërore të Muzikës ...

Mbi 32 mijë euro avanse të paarsyetuara në Ministrinë e Kulturës

Zyrtarë të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit nuk i arsyetojnë avanset e udhëtimeve zyrtare. Edhe në raste kur bëjnë arsyetim, atë e bëjnë me vonesa ...

Ministria e Kulturës 'lë në lloç' artistët, harron planin emergjent

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka lënë në lloç fushën e kulturës gjatë kohës së pandemisë, pavarësisht se kishte premtuar se do mbë...

Jehona Shyti: Çështje ditësh shpallja e rezultateve për mbështetje të projekteve kulturore 

Zyrtarë të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit kanë thënë për Kallxo.com se ministria është duke punuar për shpalljen e rezultateve të konkursit për ...

4 milionë e 600 mijë euro do të investohen për ndërtimin e stadiumit të Gjilanit

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me Komunën e Gjilanit, për ndërtimin e stadiumit të qytetit.

MKRS-ja dhe organizatat e sportit me kërkesë të përbashkët për të lejuar fillimin e aktiviteteve sportive sportive në Kosovë

Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, është takuar me kryetarin e Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasanin dhe krerët e federatave sportive pë...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!