Postet nga: dëmtim i pronës

Tentimi për t’i vënë zjarrin shkollës “Meto Bajraktari”, reagon drejtoresha e arsimit

Në rrugën “Josip Rela” në Prishtinë, gjatë ditës së djeshme (03.05.2024) dy persona të panjohur të cilin ishin maskuar e posedonin me vete edhe materiale djegëse kishin tentuar ...

Arrestohet i dyshuari, sulmoi fizikisht kunatën e tij

Një burrë është arrestuar në orët e mbrëmjes së kaluar në Kaçanik pasi dyshohet se sulmoi fizikisht kunatën e tij.

Persona të panjohur hedhin mjete piroteknike në oborrin e një shtëpie në Zveçan

Një person në Zveçan ka raportuar në Policinë e Kosovës se nga persona të panjohur dyshohet se kanë hedhur mjete piroteknike në oborrin e shtëpisë së tij.

I dyshuari në Prizren me veturë sulmoi tre policët

Një thirrje në organet e rendit për rast të dhunës në familje në një lagje të qytetit të Prizrenit, përfundoi si rast i vepres penale "vrasje në ...

Zubin Potok, në gjendje të dehur dëmton karriget dhe tavolinat e restorantit

Policia e Kosovës njofton se pas marrjes së informatës për një përleshje në një restorant, në mes të disa personave, ka dalë në vendin e ngjarjes ...

Kapi aparatin e fikjes së zjarrit dhe theu dyer, dritare e karrige në një kolegj privat

Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshuarin që kishte kapur aparatin për fikje të zjarrit dhe kishe shkaktuar dëme materiale në objektin e një kolegji privat në ...

Kanosje me thikë e armë për një pronë në Vushtrri

Një mosmarrëveshje për një pronë në Vushtrri përfundoi me arrestimin e tre personave, ka bërë të ditur Policia e Kosovës.

Komuna e Prishtinës gjobit me 200 euro vozitësin për dëmtim të gjelbërimit

Komuna e Prishtinës ka gjobitur me 200 euro vozitësin e kamionetës i cili sot gjatë ditës shkaktoi dëmtim të gjelbërimit.