Gjakovari arrestohet për armëbajtje pa leje

Një burr është arrestuar pasi që gjatë kontrollit të njëjtit i është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me 9 fishekë, dje në Gjakovë.

Ndërsa në shtëpinë e tij janë sekuestruar edhe dy fishekë të armës së zjarrit.

“Pas intervistimit me urdhër të prokurorit i njëjti është liruar në procedurë të rregullt.”, thuhet në raport policer.