FOTO: Rrugët e lagjes Pejton bëhen liqe pas shiut

Ditët e fundit në vend kanë qenë të shoqëruara me mot të lig dhe me reshje intensive të shiut.

Këto të fundit kanë sjellur probleme në lagjen Pejton të kryeqytetit, duke mbushur me ujë rrugët në të cilat janë duke u zhvilluar punime.

Një qytetar në KALLXO.com ka dërguar disa foto në të cilët shihet gjendja e kësaj pjese, e mbushur  me ujë dhe duke sjellur telashe në qarkullim të veturave e qytetarëve.