Postet nga: iphone

A e dini se çfarë do të thotë shkronja "i" në iPhone? 

Edhe nëse nuk e posedoni një iPhone, ndoshta i njihni të paktën dhjetë njerëz që e kanë. iPhone e pushtoi botën kur debutoi në vitin 2007 dhe ...

iPhone i automjeteve elektrike do ta ndryshojë të gjithë tregun e automobilave

Edhe pse konkurrenca në tregun e automjeteve elektrike, veçanërisht në Kinë, është në rritje, Tesla mbetet ende sinonim i elektrifikimit, kompania më e njohur në mesin e prodhuesve ...

Policia konfiskon 40 telefonë që dyshohet se po kontrabandoheshin nga Serbia

Në pikëkalimin kufitar në Bërnjak, Policia e Kosovës ka konfiskuar mall që dyshohet të jetë i kontrabanduar nga një makinë me targa të Serbisë.

Apple prezanton iPhone me karikues USB-C në përputhje me ligjin e BE-së

Modelet e mëparshme të iPhone kishin përdorur portat e karikuesit "Lightning" të Apple, por një ligj i BE-së i miratuar vitin e kaluar kërkon që të gjitha ...

iPhone i vitit 2007 shitet 190.000 dollarë në ankand

Zakonisht telefonat e kompanisë Apple e humbin vlerën, në momentin që nxirren nga dyqani.

Një iPhone i gjeneratës së parë shitet për 63,000 dollarë në ankand shitjeje

Një iPhone i gjeneratës së parë të vitit 2007 është shitur për më shumë se 63,000 dollarë në një ankand online të dielën, më shumë se 100 herë më shumë ...

Një iPhone i gjeneratës së parë shpreson të arrijë vlerën e 50,000 dollarëve në një ankand shitjesh

Një iPhone i gjeneratës së parë i pahapur i vitit 2007 do të dalë në ankand të enjten – me një vlerë të vlerësuar prej 50,000 dollarë.

Aplikacioni i ri BeReal shpallet aplikacioni i vitit në iPhone

Rrjeti social që e shënoi këtë vit është sigurisht Twitter-i. Arsyet për këtë nuk gjenden në ndonjë rritje të madhe të numrit të përdoruesve apo ...