Sonte në Kallxo Përnime – Intervistë me Rada Trajkoviq

Sontë në “Kallxo Përnime” mund të ndiqni intervistën me politikanen e njohur serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq.

Në një intervistë me gazetaren Jeta Xharra, Rada Trajkvoiq flet për sulmin terrorist në fshatin Banjskë të Zveçanit.

Kush është Millan Radoiçiq dhe cila është forca politike e tij në Beograd e veri të Kosovës?

Çfarë mbështetje gëzon Millan Radoiçiq nga Beogradi dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq?

Po ashtu në intervistë mund të ndiqni edhe rrëfimin e Trajkoviqit për sfidat e qytetarëve serbë që jetojnë në dhe me çka përballen ata.

Sonte, në ora 20:10 në RTV Dukagjini dhe në Facebook të KALLXO.com.