Postet nga: kallxo pernime

Murat Mehmeti: Millan Radoiçiqit i ka pengu urdhër-arresti me u bë kryetar në veri

Ish-hetuesi i Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, Murat Mehmeti, tha se urdhër-arresti i lëshuar ndaj Millan Radoiçiqit i ka penguar këtij të ...

Gashi: Tërheqja e urdhër-arrestit ndaj Radoiçiqit i shkaktoi dëm të madh Kosovës

Autori i shumë emisioneve që vuri në pah krimin dhe kontrabandën në veri të Mitrovicës, Kreshnik Gashi, në emisionin e sotëm "Kallxo Pernime" theksoi se tërheqja ...

Hoxha: Kam pasur informata që Radoiçiq ka thënë 'kur të pensionohet Syla do të më hiqet urdhër-arresti'

Tërheqja e urdhër- arrestit ndaj të kërkuarit i cili dyshohet se pati gisht edhe në organizimin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit, Millan Radoiçiq ka ngritur pikë...

Krimi në veri të Kosovës- LIVE

Në emisionin e sotëm "Kallxo Pernime" po diskutohet rreth tërheqjes së urdhër-arrestit ndaj të kërkuarit në lidhje me vrasjen e ish-politikanit serb të Kosovës, Oliver ...

Si u zbulua skema e korrupsionit me subvencione?

Më shumë se 15 persona, disa nga ta zyrtarë të Ministrisë së Bujqësisë, janë arrestuar javën e kaluar nën dyshimin se kanë keqpërdorur detyrën zyrtare dhe ...

Komuna e Prishtinës synon ndërtimin e një strehimoreje për qen endacakë në Hajvali

Habib Qorri, udhëheqës i Sektorit për Shërbime Publike në Komunën e Prishtinës, ka thënë se së shpejti kryeqyteti do të bëhet me ...

Në votat e kujt shpreson Vjosa Osmani për t’u zgjedhur presidente?

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, e cila është kandidate për presidente, në intervistën për "Kallxo Pernime" ka folur për procesin e zgjedhjes së ...

Çka e ndan dhe çka e bashkon me Vetëvendosjen, flet Vjosa Osmani

Kandidatja për presidente nga lista e LVV-së, Vjosa Osmani, në intervistën për "KALLXO Pernime" ka treguar se çka e bashkon dhe çka e ndan me Lëvizjen ...