Postet nga: Enver Dugolli

Nesër pritet të votohet në Kuvend për komisionerin e FSK-së, këta janë kandidatët

Në rend dite të seancës plenare të Kuvendit të Kosovës që mbahet nesër është edhe zgjedhja e komisionerit parlamentar për Forcën e Sigurisë së Kosovë...

Deputetët e LVV-së, Dugolli e Rrustemi reagojnë ndaj deklaratës së deputetit Anton Quni në Kuvend

Deputetët e LVV-së, Enver Dugolli e Adnan Rrustemi i kanë reaguar deputetit të LDK-së, Anton Quni, i cili i ka kritikuar ashpër deputetët e Kuvendit të Kosovë...

Deputeti Dugolli tregon se si ndodhi sulmi ndaj policëve në Banjskë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli, deklaroi se sot ka vizituar policin që mbeti i plagosur në Banjskë, dhe nga ai ka marrë informacione se si ndodhi ngjarja ...

Prokuroria e Specializuar në Hagë i përgjigjet deputetit Enver Dugolli për masakrën e Burgut të Dubravës

Deputetit i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Duogolli, ka njoftuar se ka marrë përgjigje për kërkesën e tij ...

Dugolli thotë se u kërcënua nga Bekë Berisha në prani të drejtorit të përgjithshëm të Policisë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli, i cili është anëtar në Komisionin për Siguri, tha se është kërcënuar të martën nga kolegu i ...

Dugolli i dërgon shkresë prokurorit të Gjykatës Speciale, i ofron prova shtesë për masakrën e Dubravës

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Enver Dugolli, njëherësh i mbijetuar i masakrës së Dubravës, ka ofruar prova se Gjykata Speciale ka juridiksion lëndor mbi ...

Dugolli: Gjykata Speciale të nisë hetimet për masakrën e Dubravës

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje si dhe njëri nga të mbijetuarit e masakrës në Burgun e Dubravës, Enver Dugolli, ka bërë kërkesë publike pë...

Dugolli: Incidentit në Shtërpcë i gëzohet vetëm Beogradi

Deputeti i Vetëvendosjes, Enver Dugolli në emisionin #KallxoPernime për plagosjet e dy serbëve në Shtërpcë nga një pjesëtar i Forcave të Sigurisë së Kosovës ...