Postet nga: Intervistë

Intervistë ekskluzive me Pranvera Zejnullahu Raçi

Sonte në ora 22:15 në #Kallxopernime, intervistë ekskluzive me Pranvera Zejnullahu Raçi, drejtoreshën e SHSKUK-së e cila dha dorëheqje pas gati 6 muaj në këtë pozitë:

Kurti thotë se po punojnë për të ndryshuar trendin e largimit të të rinjve nga Kosova

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në një intervistë për gazetën zvicerane Tages-Anzeiger është pyetur për largimin e të rinjve nga Kosova.

VIDEO - Deputetja Musliu: Qeveria e Kosovës nuk është serioze karshi dialogut

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ganimete Musliu , bë një interviste për KALLXO.com, ka vlerësuar se Qeveria e Kosovës është jo transparente me Kuvendin ...

Kurti intervistë për ‘la Repubblica’: Që prej 2001, Serbia ka ndërtuar 48 baza ushtarake

Kryeministri Albin Kurti ka folur për situatën në veri të vendit në një intervistë dhënë për gazetën italiane ‘la Repubblica’, derisa ka konfirmuar po ashtu ...

Abbott: Shqetësuese retorika e përdorur nga përfaqësuesit e të dy vendeve para dhe pas takimeve të dialogut- kjo mbyll hapësirën për negociata dhe kufizon potencialin për ndryshim

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott në një intervistë ekskluzive për Telegrafin ka folur për marrëdhëniet Kosovë – Mbretëri e Bashkuar, marrë...

Osmani-Sadriu për BBC: Për dy tre ditë do të dihet numri i saktë se i afganëve që do vijnë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu në një intervistë për BBC ka folur për gatishmërinë e Kosovës për të strehuar refugjatët afganë përpara ...

Buxhovi: Marrëveshja e Shkupit midis Vuçiqit, Ramës dhe Zaevit, antihistorike

Historiani Jusuf Buxhovi e quan antihistorike marrëveshjen e Shkupit të nënshkruar të enjten midis presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe kryeministrit ...

Kuvendi

Karakteristikat e përbërjes së re të Kuvendit të Kosovës

Shpallja e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare të 14 shkurtit, tregojnë se Kuvendi i Kosovës në legjislaturën e re do të ketë ndryshime të theksuara.