Postet nga: ambasada

Ambasada e SHBA-së për helmimet në Deçan: Injoroni thashethemet, prisni për fakte

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë është deklaruar lidhur me helmimet në Deçan.

Ambasada e SHBA-ve: Të gjithë personat e shpërngulur kanë të drejtë të kthehen në shtëpitë e tyre

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë u ka bërë thirrje ministrave dhe kryetarëve që të lënë politikën anash dhe të ofrojnë ambient të sigurtë pë...

Drejtori i Agjencisë së Akreditim takon zyrtarët amerikanë

Drejtori i Agjencisë së Kosovës për Akreditim (AKA), Naim Gashi, u prit sot nga përfaqësuesit e Seksionit të Diplomacisë Publike, në Ambasadën e SHBA-së në ...

Vuçiq për ambasadën në Izrael: Interesat e Serbisë kanë ndryshuar

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se Serbia do të veprojë në përputhje me interesat e saj sa i takon zhvendosjes së ambasadës serbe nga Tel Avivi ...

Këtë muaj Hondurasi hap ambasadën në Jerusalem

Gjatë muajit qershor Hondurasi do të hapë ambasadën në Jerusalem, njoftoi presidenti i këtij vendi. Në fund të 2020 ky vend kishte njoftuar se e ka në plan të ...

Përurohet objekti i ri i Ambasadës së ShBA-ve pikërisht në 243-vjetorin e shpalljes së pavarësisë

Në 243-vjetorin e shpalljes së pavarësisë së SHBA-së, sot bëhet përurimi i objektit të ri të Ambasadës së SHBA-së.

'Mos i leni njerëzit me pritë', Haradinaj kritikon Ambasadën e Kosovës në Gjermani

Në margjinat e Samitit të Berlinit Gjatë qëndrimit në Berlin, Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka vizituar ambasadën e Kosovës atje,  me ç’rast ka adresuar kritika ...

Veseli për marrëdhëniet Kosovë-Japoni: Miqësia e vërtetë nuk njeh distanca gjeografike

"Në traditën e popullit tim, ekziston një shprehje e vjetër, por gjithmonë aktuale: miku i mirë njihet në ditë të vështira. Dhe ishin pikërisht ditët ...