Postet nga: dogana e kosovës

Dogana parandalon kontrabandimin e cigareve, u tentua shmangia e mbi 100 mijë eurove taksë

Ekipet e Antikontrabandës të Doganës së Kosovës, dje në orët e pasdites, kanë ndalur një furgon në të cilin kanë hasur cigare që synohej të kontrabandoheshin.

Kapet sasi e madhe e duhanit të kontrabanduar

Njësitet Antikontrabandë të Doganës së Kosovës, Policia e Kosovës dhe ATK kanë bastisur dy lokacione ku është hasur në mallra të kontrabanduara, të gjitha janë konfiskuar.

Dogana jep detaje për duhanin e kontrabanduar me peshë prej 5 tonëve

Njësitet Antikontrabandë të Doganës së Kosovës gjatë ditës së djeshme kanë kryer një operacion ku kanë identifikuar dhe ndaluar një kamion me duhan të kontrabanduar me ...

(FOTO) Dogana e Kosovës konfiskon 5 ton duhan

Pesë ton duhan i papërpunuar, është konfiskuar nga Dogana e Kosovës. KALLXO.com, ka siguruar foto të kamionit i cili dyshohet ta ketë transportuar dhe futur këtë ...

Arresohet i dyshuari, tentoi të kalojë ilegalisht kufirin dhe të fusë mall të kontrabanduar në vlerë 13 mijë euro nga Serbia

Policia e Kosovës ka ndaluar një person të dyshuar, i cili me automjetin e tij ‘kombi’ tentoi të kalojë ilegalisht kufirin dhe të fusë mallra të kontrabanduara nga Serbia ...

Konfiskohen 4 mijë kilogramë pemë të kontrabanduara nga Serbia

Njësitet e antikontrabndës të Doganës së Kosovës kanë konfiskuar 4 mijë kilogramë pemë të kontrabantuara nga Serbia.

Pamje - Dogana në ndjekje të kontrabanduesëve të mjeteve piroteknike

Dogana e Kosovë ka njoftuar se ka arritur të kap tre ton mjete piroteknike të kontrabanduara në regjionin e Mitrovicës në vlerë rreth 5 mijë euro.

Marrëveshja e Doganave dhe Tregtisë së Lirë, një dekadë pazbatueshmëri

Një ndër marrëveshjet e para të arritura në dialogun teknik mes Kosovës dhe Serbisë, është edhe ajo e Doganave dhe e Tregtisë së Lirë.