Postet nga: Blerim Isufaj

Pëlqimi për tërheqjen e urdhër-arrestit ndaj Radoiçiq, Haxhiu i reagon sërish Isufajt

Ministria e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar edhe një herë ndaj deklarimit të Kryeprokurorit te Prokurorisë Speciale, Blerim Isufaj. Ministrja e Drejtësisë ka shtruar një pyetje për ...

Ministrja Haxhiu reagon pas deklaratave të Blerim Isufajt që tregoi se ai dha pëlqimin për ta hequr urdhër-arrestin ndaj Radoiçiqit

Ministrja e Drejtësia Albulena Haxhiu, ka reaguar pas deklaratave të kryeprokurorit të Prokurorisë Speciale, Blerim Isufaj, i cili tha sot se ai kishte dhënë pëlqimin për ...

Tërheqja e urdhërarrestit për Radoiçiqin, Isufaj: 'S’diskutohet kjo, unë e kam dhënë pëlqimin'

Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale, Blerim Isufaj ka folur në konferencën e mbajtur sot për media nga Prokuroria Speciale.

Ministrja Haxhiu për KPK-në: Ende pa nisur proceset dihet se kush do të jetë ku

E pyetur për emërimin e fundit që ndodhi në Prokurorinë Speciale të Kosovës, ku pozitën e kryeprokurorit e mori Blerim Isufaj, ministrja e Drejtësisë foli ...

Blerim Isufaj merr besimin e KPK-së për ta drejtuar Prokurorinë Speciale edhe për katër vite

Blerim Isufaj është zgjedhur në detyrën e kryeprokurorit të Prokurorisë Speciale me një mbështetje nga pjesa shumicë e anëtarëve të Këshillit të Prokurorisë Speciale.

Prokuroria Speciale po heton me prioritet vrasjen e një gazetari serb

Teksa u prezantua puna që Prokuroria Speciale bëri në drejtim të hetimeve të krimeve të luftës, u fol edhe për prioritetet që ka kjo prokurori në hetimin ...

KPK me njoftim rreth garës për Kryeprokuror të Prokurorisë Speciale

Këshilli Prokurorial i Kosovës, përmes njoftimit për media, ka bërë të ditur se më 6 dhjetor 2023, është mbajtur takimi i Komisionit për Rishqyrtim të kundë...

Përfundon procesi i intervistimit të kandidatëve për kryeprokuror të PSRK-së dhe asaj të Prishtinës

Pesë kandidatë për pozitat e kryeprokurorit të Prokurorisë Speciale dhe asaj të Prokurorisë së Prishtinës janë intervistuar gjatë ditës së djeshme.