Postet nga: maskat

Policia del me njoftim për situatën e fundit në veri

Policia e Kosovës ka njoftuar se është duke vlerësuar situatën në veri të vendit. Sipas njoftimit të Policisë situata e sigurisë në veri të vendit vazhdon të ...

IKSHPK bën thirrje për testim, bartje të maskave dhe vaksinim kundër COVID

 

Amerikanët të lodhur nga maskat

Administrata e presidentit të ShBA-ve, Joe Biden ka njoftuar të mërkurën se po bën plane për një fazë më lehtësuese në raport me kufizimet në ...

Prishtinë, dy persona me maska grabisin 750 euro në një market

Një grua në Prishtinë ka raportuar në Policinë e Kosovës se deri sa ishte në vendin e punës në një market, dy të dyshuar me maska kanë hyrë ...

VIDEO - 'Maskat' të armatosur ia vënë zjarrin makinerisë brenda gurores

Këto janë pamje të filmuara nga kamerat e sigurisë. Aty shihen disa persona derisa gjuajnë me armë në drejtim të një punëtori në guroren ‘DT MINING SH.P....

Hungaria iu thotë lamtumirë maskave

Hungaria do të heqë shumicën e kufizimeve ndaj pandemisë, duke përfshirë masën e izolimit gjatë orëve të natës, sapo që numri i të vaksinuarve të ...

Ngecja e universiteteve në respektimin e masave kundër pandemisë

Universitetet publike janë duke ngecur në respektimin e masave kundër pandemisë COVID-19 edhe përkundër se në vendimin e Qeverisë së Kosovës kërkohet që universitetet duhet ...

Kosova pranon donacion me maska dhe rroba mbrojtëse nga Hungaria

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se Kosova ka pranuar një donacion me maska dhe rroba mbrojtëse për COVID-19 nga Hungaria.