Postet nga: Avokati

Avokati i Thaçit: Trupi gjykues të sqarojë që kjo çështje gjyqësore nuk ka të bëjë me trafikim organesh

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, po vazhdon shqyrtimi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit.

Avokatit Besnik Berisha i vazhdohet masa e sigurisë nga Gjykata e Ferizajt

Gjykata e Ferizajt ka marrë vendim me të cilin avokatit Besnik Berisha, i ka vazhduar masën e ndalimit për t'iu afruar vendit apo personit të caktuar.

Gjykata merr vendim për avokatin që dyshohet se mori 8 mijë euro nga pala për të ia dhënë gjyqtarit

Gjykata Themelore e Prishtinës ka vendosur të ia vazhdojë në paraburgimin edhe për dy muaj avokatit Hamdi Jashari, i cili dyshohet se mori 8 mijë euro nga pala pë...

Mbrojtja e Nagip Krasniqit e quan të mangët vendimin e Supremes

Gjykata Supreme ka vlerësuar se pretendimet e mbrojtjes për shkelje thelbësore të dispozitave të procedurës penale, nga gjykata e shkallës së parë e po ashtu ...

4 të dënuarit për dhunimin e 11-vjeçares janë ankuar në Gjykatë të Apelit për dënimin

Ekrem Rexhepi dhe tre të miturit G.R., Gj.J dhe Xh.S. që përbëjnë grupin e parë të të akuzuarve në rastin e dhunimit të 11-vjeçares, ...

Si mbërritën deri tek akpadia penale ndaj ish-presidentit, prokurorët e Manhatanit? 

Akuza penale e ngritur ndaj ish-presidentit Donald Trump në Nju Jork, rrjedh nga një pagesë për të siguruar heshtjen e aktores së filmave pornografikë Stormy Daniels, bërë në ...

Rasti 'Gylenistët’, avokati lëshon në seancë gjyqësore video me deklarimin e Erdoganit

Gjykimi ndaj Driton Gashit, Valon Krasniqit dhe Rrahman Sylejmanit, të akuzuar në rastin e deportimit nga Kosova të gjashtë shtetasve turq në vitin 2018, ka vazhduar sot në Gjykatën e ...

Vrasja e 41 vjeçarit në Fushë Kosovë, flet avokati i njërit prej të dyshuarve

Një burrë 41-vjeçar është vrarë mbrëmë në rrugën ‘Pjetër Budi’ në Fushë Kosovë.