Postet nga: Bastisje

SHKK bastis dhomat e qendrave korrektuese dhe të paraburgimit në prag të festave të fundvitit

Shërbimi Korrektues i Kosovës (SHKK), njoftoi të premten se në prag të festave të fundvitit, gjatë kësaj jave ka realizuar bastisje të dhomave dhe të të gjitha ...

Bastisje në burgun e Dubravës, konfiskohen dy plumba

Dy plumba janë tentuar të futen përmes mënyrave ilegale brenda burgut të Dubravës gjatë ditës së sotme.

Bastisje në Prishtinë, Policia gjen drogë e armë në tre lokacione

Policia e Kosovës të shtunën ka kryer një bastisje në tre lokacione të ndryshme në Prishtinë, ku ka gjetur armë e drogë.

Aksion i Policisë në veri, arrestohet një serb, iu gjetën 4 granata dore, një Kallashnikov, 200 fishekë, radiolidhje e pajisje të tjera

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se sot Njësia e Antidrogës e Policisë së Kosovës ka bastisur një lokacion ...

Çka do të ndodhë me të burgosurit të cilëve iu gjetën telefoni e kabllot e tjera në qeli?

Dy orë zgjati bastisja nga 57 oficerë në pavijonin gjysmë të hapur, pavijoni numër gjashtë, të Burgut të Dubravës me qëllim që të shihet nëse ka kontrabandë ...

Si u ndanë ekipet për bastisje në Burgun e Dubravës?

Gjithsej 57 oficerë morën pjesë në bastisjen që u bë në pavijonin gjashtë të Burgut të Dubravës që u bë nën asistimin e Prokurorisë së Pejës, me ...

Shërbimi Korrektues pranoi informacione për drogë brenda Burgut të Dubravës

Pavijoni numër gjashtë i Burgut të Dubravës ka qenë cak i bastisjes nga ana e Shërbimit Korrektues të Kosovës dhe Prokurorisë së Pejës, pasi SHKK ...

Pamje ekskluzive nga bastisja në Burgun e Dubravës

Në një angazhim të përbashkët, Shërbimi Korrektues i Kosovës së bashku me Prokurorinë e Pejës kanë realizuar bastisje në Burgun e Dubravës, saktë në ...