Postet nga: Keshilli Drejtues

Bulliqi emëron Këshillin Drejtues të Teatrit ‘Avdush Hasani’

Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka emëruar sot Këshillin e ri Drejtues të Teatrit të Qytetit, “Avdush Hasani”.

Uran Ismaili kërkon që PDK të organizohet për Kadri Veselin dhe Hashim Thaçin

Këshilli Drejtues i Partisë Demokratike të Kosovës e ka mbajtur sot takimin përmbyllës.

Emërohet Këshilli i ri Drejtues i Galerisë Kombëtare, reagon ish-anëtarja

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka emëruar Këshillin e ri Drejtues të Galerisë Kombëtare të Kosovës.

Ministrja Dumoshi takoi Këshilli Drejtues të Teatrit Kombëtar

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka takuar sot Këshillin e ri Drejtues të Teatrit Kombëtar të Kosovës.

Teatri Kombetar

Këshilli Drejtues i Teatrit Kombëtar me 7 anëtarë, vetëm një grua

Ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka emëruar Munish Hysenin në pozitën e anëtarit të Këshillit Drejtues të Teatrit Kombëtar të Kosovë...

Antikorrupsioni nxjerr vendime për konflikt interesi për tre ish- anëtarë të Këshillit Drejtues të Qendrës Kinematografike

Tre ish- anëtarë të Këshillit të kaluar Drejtues të Qendrës Kinematografike të Kosovës; Fetah Pçarizi, Brikena Mulliqi dhe Yll Çitaku janë hetuar’nga Agjencia Kundë...

Kandidati për rektor: Këshilli Drejtues nuk na kanë dërguar ftesat për intervistë

Kandidati për rektor të UP-së, Faton Berisha në një intervistë për KALLXO.com ka bërë të ditur se nuk kanë marrë asnjë njoftim nga Këshilli Drejtues ...

Emërohen tre anëtarë të rinj në Këshillin Drejtues të UP-së

Këshillit Drejtues të Universitetit të Prishtiëns ‘Hasan Prishtina’ i janë bashkëngjitur edhe tre anëtarë të rinj.