array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Arbisa Shefkiu

Arbisa Shefkiu

Arbisa Shefkiu iu bashkua ekipit të KALLXO.com si gazetare në tetor të vitit 2018. Ajo ka diplomuar në Kolegjin AAB në drejtimin Komunikim Masiv dhe Gazetari. Para se të bëhej pjesë e KALLXO.com, ajo ka punuar për dy vite në gazetën “Epoka e Re”. Në median tonë, ajo e mbulon sektorin e arsimit dhe gjithashtu pëlqen të mbulojë storiet me karakter social. Ajo është një person i shoqërueshëm dhe shumë e përkushtuar në punën që e bën.

Për anëtarët e Këshillit Drejtues të UP-së, çështja e konkursit të Sekretarit s’është urgjente

Shpërthen një granatë dore në Prishtinë

Osmani takohet me Presidenten e Parlamentit Evropian, flasin për liberalizimin e vizave

Borell: Arritja e marrëveshjes së sotme, hap i rëndësishëm në dialog

Rama jep sinjal se bashkë me Vuçiqin dhe Kovaçevskin do ta refuzojnë Samitin e BE-së

Kurti priti në takim të Ngarkuarin me Punë në Ambasadën e Finlandës në Kosovë, Johan Schalin

Arrestohet personi që u gjet i plagosur në Vërmicë, dyshohet për vrasjen e rëndë

Zhduken tre persona

Sa nxënës u larguan nga Testi i Arritshmërisë dhe Maturës? Flasin nga MASHTI

Këshilli i Nxënësve kërkon më pak tolerancë ndaj kopjimeve në Testin e Maturës

Denoncimi i organizatës që monitoroi testin e Maturës dhe Arritshmërisë – Kopjimi është masiv

Rrjedhja e Testit të Maturës online, MASHTI thotë se po kontribuojnë edhe tjerët, jo veç nxënësit

LIVE - Kopjimet në testet kombëtare

Përsëri nuk ka kuorum në Këshillin Drejtues të UP që të trajtohet konkursi për sekretar

Auditori: MAShTI vonoi pagesat e faturave deri në një vit