Postet nga: “Sunny Hill”

Kallëzim penal ndaj nënkryetarit dhe disa zyrtarëve të tjerë të Prishtinës për mbajtjen e ‘Sunny Hill’ në Gërmi

Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj e disa zyrtarë të tjerë të Komunës janë paditur nga komuniteti “Qytetarët Aktivë” për lejimin e mbajtjes së festivalit “SunnyHill” ...

‘Evropë, na liro’

Të rinjtë kosovarë, dëshirën e tyre për të ‘lëvizur’ të lirë më mirë e shprehnin me gjuhën e trupit, se sa me fjalë. Në festivalin ...

‘Sunny Hill’ - urë lidhëse mes Kosovës dhe botës

4 netët e 4 – 7 gushtit, Parku i Gërmisë u bë “shtëpia” e festivalit “Sunny Hill”, që solli në kryeqytet mbi 40 artistë vendor e ndërkombëtarë.

Kurti: Kontributi i Dua Lipës për Kosovën është i pamatshëm

Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim ikonën botërore të muzikës pop, Dua Lipën, duke e falënderuar për organizimin e festivalit ‘Sunny Hill’ në ...

Presidentja Osmani i ndan Dua Lipës titullin 'Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës'

Presidentja Vjosa Osmani ia ka ndarë sot Dua Lipës titullin "Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës" në shenjë mirënjohje për kontributin që po jep ajo ...

Komuna e Prishtinës jep kontratë në vlerë 150 mijë euro për organizimin e festivalit "Sunny Hill"

Për organizimin e festivalit “Sunny Hill” që do të zgjas katër ditë, Komuna e Prishtinës ka nënshkruar kontratë në vlerë 150 mijë euro me kompaninë "The Sunny ...

Policia del me njoftim për festivalin “Sunny Hill”, tregon se cilat rrugë do të bllokohen

Policia e Kosovës ka njoftuar për aktivitetet të cilat do ta sigurojnë mbarëvajtjen e festivalit “Sunny Hill”, i cili do të mbahet në Parkun e Gërmisë ...

Festivali "Sunny Hill" bën thirrje që Kosovës t’i liberalizohen vizat

Festivali “Sunny Hill” i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian që të liberalizohen vizat për Kosovën.