Postet nga: ardian kastrati

Bujar Dugolli reagon ndaj akuzave të ORCA-s për plagjiaturë

Bujar Dugolli, profesor në Universitetin e Prishtinës, ka reaguar ndaj akuzave të organizatës për rritjen e cilësisë në arsim ORCA  për plagjiaturë në një punim ...

ORCA akuzon për plagjiaturë profesorët Bujar Dugolli dhe Ardian Kastrati - Foto

Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim (ORCA) përmes një konference për media para Rektoratit të Universitetit të Prishtinës, ka akuzuar për plagjiaturë dy ...

UP merr vendim për Ardian Kastratin

Këshilli i Etikës i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, ka marrë vendim në lidhje me Ardian Kastratin, profesorin dhe deputetin e Kuvendit të Kosovës nga radhë...

(VIDEO) Kastrati ‘përplaset’ me deputetët e LVV-së: Pini naj paracetamol, ose çka pini ju LVV-ja

 

Rektorati

Admovere: Vendim i duhur dërgimi i Kastratit në Këshill të Etikës

Organizata Admovere e ka cilësuar si të duhur vendimin e Universitetit të Prishtinës që e ka dërguar në Këshill të Etikës, profesor asistentin e Fakultetit ...

UP dërgon Ardian Kastratin në Këshillin e Etikës

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” ka njoftuar se ka dërguar në Këshillin e Etikës Ardian Kastratin, profesor asistent në Fakultetin Filozofik, për gjuhën e ...

UP-ja distancohet nga deklaratat e Ardian Kastrati dhe do ta trajtoj rastin e tij

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” njofton se ka ndjekur me shqetësim situatën e krijuar si pasojë e një shkrimi të publikuar dje në llogarinë e tij në ...

“Arsyetohet” deputeti Ardian Kastrati për gjuhën fyese

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, është arsyetuar përmes një publikimi në Facebook, për gjuhën fyese që kishte bërë, duke aluduar në presidenten e Kosovës, Vjosa ...