Postet nga: Bashkimi Evropian

BE: I takon Kosovës të gjejë mënyra për zbatimin e marrëveshjes për Asosacionin

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për çështje të jashtme, Peter Stano ka thënë të enjten se në takimin mes Kosovës dhe Serbisë, në Bruksel, diskutohet ...

Dialogu në Bruksel, me “diskrecion” apo me mungesë transparence?

Praktika e mostransparencës lidhur me negociatat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në kuadër të dialogut në Bruksel, po vazhdon edhe në fazën e tanishme, kur palë...

Hoti: Liberalizimi i vizave është shtytje në procesin e integrimit evropian dhe rritje e besueshmërisë për BE-në

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë vizitës zyrtare në Bruksel, sot është pritur në takime të ndara nga Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli, nga anëtarët ...

Deklaratë e Përbashkët nga Hoti e Vuçiq para takimit në Bruksel

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq kanë dhënë një Deklaratë të Përbashkët para takimit në Bruksel, në kuadër ...

Vuçiç në Bruksel: BE-ja insiston që të zhvillojë dialog politik midis Kosovës dhe Serbisë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, tha pas një takimi me të Dërguarin Special të Sekretarit të Shtetit të SHBA, Mathew Palmer dhe Përfaqësuesin Special të BE-së pë...

BE-ja është e informuar për agjendën e takimit në Shtëpinë e Bardhë

Bashkimi Evropian është njoftuar nga administrata e Shteteve të Bashkuara rreth agjendës së takimit mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë, dhe kjo është e zakonshme ...

Kosova pritet të përfitojë 138 milionë euro nga Bashkimi Evropian

Kryeministri Avdullah Hoti në emër të Qeverisë së Kosovës i ka nënshkruar marrëveshjet financiare ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian për programet IPA 2019, pjesa 2 ...

Dorëzohet donacioni me 30 ventilatorë nga Bashkimi Europian

Riccardo Serri, ushtrues i detyrës së Shefit të zyrës së BE-së në Kosovë ka bërë dorëzimin e 30 ventilatorëve, oksimetrave dhe makinave elektrokardiografike me vlerë 900 mijë ...